GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 14797338
*
nr 1479 7338
Skålfat
Tilgman Keramik, "Roanta & Giraff", diameter: 36 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:08:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 04:04:17
1
450 kr
17/7 21:25:08
2
400 kr
17/7 21:25:08
1
450 kr (Budbetjänt)
17/7 21:26:10
2
600 kr
17/7 21:57:54
1
700 kr
18/7 18:51:32
3
900 kr
18/7 18:52:18
2
900 kr
18/7 18:52:18
3
900 kr (Budbetjänt)
18/7 18:52:40
2
1.000 kr
18/7 18:53:08
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålfat tilgman keramik tilgmans keramik
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:17
-
6037 Skålfat
Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:16
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25
*
Skålfat
Läs om budbetjänten
nr 1479 7338
Skålfat
Tilgman Keramik, "Roanta & Giraff", diameter: 36 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 04:04:17 | 1 | 450 kr |
17/7 21:25:08 | 2 | 400 kr |
17/7 21:25:08 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/7 21:26:10 | 2 | 600 kr |
17/7 21:57:54 | 1 | 700 kr |
18/7 18:51:32 | 3 | 900 kr |
18/7 18:52:18 | 2 | 900 kr |
18/7 18:52:18 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
18/7 18:52:40 | 2 | 1.000 kr |
18/7 18:53:08 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålfat tilgman keramik tilgmans keramik
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:17 -
6037 Skålfat
Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:16 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25